4.Levent Aletli Pilates Salonu, Aletli Pilates Özel Ders

4.levent Aletli Pilates Salonumuzda, özel pilates dersleri vücudun anatomik olarak sağlam ve dengeli duruşunu sağlamaya yönelik yapılmaktadır. Aletli Pilates dünyada yaygın olarak yapılan reformer pilates‘ in ülkemizde bilinen ismidir. Sağlıklı kilo verme, sıkı ve esnek bir vücut yapısı oluşturmak için mükemmel bir egzersiz biçimi olmasının yanında omurga eğrilikleri ve duruş bozukluklarını düzeltmek için fizik tedavi niteliğinde bir spordur. Aletli pilates, hareketsiz bir yaşam rutini olan, fiziksel ve zihinsel canlılık kazanmak isteyen ve çeşitli sağlık sorunları sebebiyle hareket kabiliyeti sınırlı olan insanlar için gerçek bir rehabilitasyon şeklidir. 4.levent Pilates Stüdyomuz, uzman pilates eğitmenleri koçluğunda yenilikçi ve yaratıcı egzersizlerle kişilerin, doğru kas gruplarını kullanarak hareketlerin koordinasyonunu sağlamaya yönelik bire bir çalışmalar yapar.

4.Levent Spor Salonu‘ muzda Pilatesin’ in yanı sıra  Fitness,   Yoga,   Kick Boks,   CrossFit   ve   Muay Thai  branşları bulunmaktadır.

4.Levent Aletli Pilates Stüdyomuzda Üyelik Nasıl Olur?

Özel Aletli Pilates Dersleri için birebir çalışmalarımıza 10 derslik üyelik ve 20 derslik üyelik ile katılabilirsiniz. Dilerseniz iki öğrenci ile katılımın olduğu düet ders üyeliklerimiz mevcuttur. Sporun hayatımızda gereklilik olduğu kadar keyifle yapılmasının önemine inanıyoruz. Bu yüzden kontratlara bağlı kalmadan keyifle derslere katılmanızı tercih ederiz. 4.Levent Aletli Pilates Salonumuzda kişisel pilates eğitmeniniz ile yapacağınız program ile müsait zamanlarınızda derslere katılabilirsiniz.

Aletli Pilates Nedir?

Her spor dalının kendi içinde bir kültürü vardır. Aletli Pilates, temel olarak fiziksel gücümüzü çeşitli ekipmanlarla zorlayarak arttıran bir egzersiz biçimidir.

Aletli pilates derslerinde hareketler çok yönlü ve keyfilidir. Egzersizler, ayakta, uzanarak, oturarak, kayışları çekme, ayak çubuğunu itme, kolları zorlama şeklinde, baş aşağı ve çeşitli varyasyonla yapılabilir. Başka bir deyişle, aletli pilates vücudun birçok bölümünü ve dinamiğini, ekipman desteği ile farklı şekillerde geliştirir.

Aletli Pilates, güç, denge, esneklik, koordinasyon gibi Pilates’in tüm faydalarını sunar. Bunlar, zarif bir görünüm, daha iyi duruş, hareket mukavemetinin artması ve fiziksel dengesizliklerle ilişkili ağrılardan kurtulma gibi günlük yaşamdaki pozitif etkileridir.

Aletli Pilates Dersleri ile Kilo Verme ve Daha İyi Bir Duruş

4.Levent Aletli Pilates Stüdyomuzda Kişiye Özel Pilates Dersleri

Aletli Pilates dersleri başlangıç olarak nefes egzersizleri ile sizi odaklanmaya ve vücudunuzun farkında olmaya yöneltir. Kişilerin Aletli Pilates ile yapabileceği birçok farklı egzersiz vardır, aletli pilates kollar, bacaklar, sırt, karın gibi vücudunuzun tamamında etkilidir. Metabolizmanızı hareketlendirir ve kaslarınızı güçlendirerek forma sokar. Çok basit anlatımla Pilates harekettir ve hareket yağ yakar.

Pilates tam bir vücut egzersizidir. Spor geçmişiniz ne olursa olsun vücudunuza ve hareketlerinize odaklanıp konsantre olduğunuzda enerjiniz en üst düzeye çıkar. Aletli pilates egzersizleri postüral denge sağlayarak vücudu şekillendirir ve dik bir duruş sağlar. Böylece yürüyüşünüz ve duruşunuz değişir, kendinize güveniniz artar.

Ayrıca unutmayın, pilates ve tüm egzersizler endorfin yaratır ve endorfin sizi mutlu eder.

 

Pilates yapmaya başladığınızda 10 derste daha iyi hissedeceksiniz, 20 derste daha iyi görüneceksiniz ve 30 derste tamamen yeni bir vücuda sahip olacaksınız.   Joseph PILATES

4. Levent Pilates Salonumuzdaki Pilates Derslerini İnceleyin.

Görsele tıklayarak sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kimler Aletli Pilates Derslerine Katılabilir ?

Aletli Pilates, zorlayıcı pilates seanslarına kendini hazır hisseden her yaşta kadın ve erkekler için uygun bir egzersiz biçimidir. İstisnai olarak henüz iyileşmemiş yaralanma ve ameliyat yaraları olan kişiler ile belli bir süreden sonra derslere başlanmalıdır. Birçok fizyoterapist yaralanmalardan kaynaklanan  hareket dengesizliklerini ve duruşu düzeltmek için farklı direnç seviyelerinde aletli pilates egzersizlerini tavsiye etmektedir. Aletli Pilates karın ve sırt kaslarını güçlendirir, kasları esnek tutmaya yardımcı olarak vücutta ağrı veya sertliği azaltır ayrıca rehabilitasyon için de etkili bir araçtır.

Aletli Pilates, gün içerisinde çok fazla hareket etmeyen ofis çalışanları için son derece faydalıdır. Bilgisayar başında uzun saatler geçiren kişilerde oluşan postural problemlerin düzeltilmesini sağlar. Araştırmalar düzenli Pilates egzersizlerinin beyin aktivitesini iyileştirdiği ve gün boyu zindeliği arttırdığını göstermiştir ayrıca rahat bir uyku sağlaması güne iyi başlamanıza yardımcı olur.

Salonumuz, konseptimiz ve üyeliklerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için iletişime geçin.

4.Levent Aletli Pilates Stüdyomuzda ücretsiz deneme dersine bekleriz.

4.Levent Aletli Pilates Stüdyosu Diğer Branşlar

Görsele tıklayarak sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.